مهارت ها و نگرش ها

مهارت ها و نگرش ها

گروه نگرش ها و مهارت ها در نظر دارد در سال تحصیلی جدید با محوریت قرار دادن آموزش مهارت های دهگانه ی زندگی با توجه به نیازسنجی ها، بستری مناسب در راستای فطرت و تعمیق مبانی معرفتی فراهم سازد، در نتیجه توانمندی عزیزانمان را در برابر مسائل و مشکلات زندگی افزایش دهد. برای رسیدن به این هدف از ابزارهای هنری مانند نمایش، قصه گویی فعال، مسابقات و بازیهای شاد… بهره میگیرد، و گاه با استفاده از خانه ای سنتی و گاه با فضای شهری و خاله بازی محیط مناسب و پر نشاطی را برای نیل به آن اهداف آماده می سازد.

امید که بتوانیم قدمی در جهت شکوفایی و رشد نوگلانمان برداریم.

یکی از آموزش های برجسته‌ای که در مدرسه فضه بسیار پر رنگ ارائه می‌شود، آموزش هایی است که تحت عنوان درس ” مهارت ها و نگرش ها ” در سنین پیش دبستان و اول ابتدائی به صورت زنگ درسی و در محیطی کاملا سنتی ارائه می‌گردد.

گروه مهارت ها و نگرش ها هنر را ابزاری در دست بینش معرفتی قرار داده است، تا بتواند زمینه ساز ظهور استعداد های فطری در دانش آموزان گردد. به منظور رسیدن به اهداف تعیین شده در این مسیر از اجرای نمایش (عروسکی و …) قصه گویی، بازی های سنتی و خلاق و …. کمک می‌گیرد.

شما می‌توانید نمونه هایی از اهداف زندگی آسمانی را در ذیل مشاهده نمایید:

۱٫آشنایی با مسیر فطرت در کنار ارتباط با طبیعت و ایجاد خانه ای سنتی در مدرسه که در آن حس امنیت و آرامش در دانش آموزان القاء شود.

۲٫آشنایی غیرمستقیم با آداب اسلامی ( مثل آداب مهمانی رفتن، میزبانی و…)

۳٫پرورش روحیه همکاری، نظم و احترام به بزرگ ترها، یادگیری تعاملات اجتماعی

۴٫ایجاد شور و نشاط درونی در فضاهای شاد برای دانش آموزان عزیز

تاریخ

بهمن ۶, ۱۳۹۹

اشتراک گذاری