چند پیشنهاد جالب برای تعطیلات

چند پیشنهاد جالب برای تعطیلات

چند پیشنهاد دانش‌آموزی برای روزهایی که یهویی تعطیل میشه…

این روزها تعطیل شدن مدرسه به بهانه‌ برف و آلودگی مرتب تکرار میشه. از اون بدتر اینکه مجبوریم تو خونه بمونیم. چکار کنیم که این تعطیلی‌ها ، باعث اتلاف وقت و بی‌حوصلگی نشه؟! و بجاش تبدیل به یه روز خوب و خاطره انگیز بشه!

۱. صبح تا لنگ ظهر نخوابید!
هرچند یکی از آرزوهای همیشگی یک دانش‌آموز خوابیدن تا لنگ ظهر در وسط هفته‌ست، اما واقعا به کسالت و بی‌حوصلگی بعدش نمی‌ارزه.

۲. یک صبحانه دلچسب
همه چیز برای لذت بردن از یک صبحانه دلچسب و خاص آماده‌ست. وقتشه صبحانه آرمانی خودتون رو آماده کنید و میل کنید…

۳. تفریح کنید.
این سال‌ها کمتر دانش‌آموزی رو دیده‌م که به اندازه کافی تفریح کنه! البته تفریح رو نباید با بیکاری و بازی‌های خسته کننده مثل بازی‌های کامپیوتری اشتباه گرفت… یادتون نره، تفریح موفق وقتی اتفاق میفته که ذهن شما از درگیری‌های معمول خودش آزاد بشه.

انجام یک فعالیت هنری، شنا، بازی فکری از جمله بازی های تمرکزی و تقویت حافظه، بازی با اعضای خانواده، حل کردن معما و…

۴ . بنویسید

تعطیلات این چنینی وقت مناسبیه برای نوشتن و آشتی با خود. از خودتون بنویسید از اهدافتون و آرزوهاتون. احساسات مثبت و منفیتون رو بنویسید و بعد نوشته هاتون رو آنالیز کنین.

اگر احساس کسالت دارید، تمام ناخوشیها و افکار منفیتون رو بنویسید و بعد پاره کرده دور بریزید. خواهید دید که چقدر آرام میشوید.

۵. سرعت خواندن خود را افزایش بدهید. هرچه سریعتر بخوانید سریعتر یاد می‌گیرید و در وقتتان هم صرفه جویی می‌شود.

۶. مطالعه غیر درسی
فرصت خوبی پیش اومده که یه سَری به کتاب‌های جذابی که احتمالا مدّتیه خریدید ولی هنوز بازشون نکردید بزنید. سر زدن به کتابخونه پدر هم ممکنه جالب باشه. به هر حال بد نیست به افزایش سرانه مطالعه کشور کمکی کنید! گاهی خوندن یکی دو صفحه از یک کتاب خوب باعث میشه تا انتها همراهش بشی…

۷. جبران عقب افتادگی‌های درسی
حتما یه بخشی از زمانتون رو به جبران عقب‌افتادگی درس‌هایی که یاد گرفتنشون رو به آینده موکول کرده بودید اختصاص بدید. به قول معروف، امروز همان آینده‌ای است که دیروز منتظرش بودید!

۸. کمک به خانواده
وقتشه نشون بدید که با اون چیزی که به نظر می‌رسه فرق دارید! حالا که به صورت غیر منتظره در منزل هستید، باید ثابت کنید حضور شما در منزل به نفع همه‌ست. کمک کردن به مادر در شستن ظرف‌ها، جارو زدن خانه و یا حداقل مرتب کردن اتاق خودتون، راهکارهایی برای اثبات مفید بودن شماست که البته کمک به بالابردن سرعتتون در انجام اموراتتون هم هست. در ضمن به افزایش مهارتتون هم کمک میکنه. آشپزی، پخت کیک و دسر، دکور جدید و…

خوش بگذره…

فضه
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.